AMIAD MINI SIGMA AUTOMAATTISUODATTIMET

Amiad Mini Sigma automaattisuodattimet ovat itsenäiseen toimintaan suunniteltuja, edullisia ja innovatiivisia muovirunkoisia suodattimia. Pienen koon ja modulaarisen rakenteen ansiosta suodattimet voidaan asentaa ahtaaseenkin tilaan joko pysty tai vaaka-asentoon. Mini Sigma-sarjan suodattimien suunnittelun lähtökohtana ovat olleet kestävyys, helppokäyttöisyys ja vähäinen huollon tarve.
Mini Sigma suodattimen puhdistus perustuu Amiadin imusuutinteknologiaan ja vastavirtahuuhteluun. Huuhtelu käynnistyy joko paine-erosta tai ajastimella. Varsinaisen hienosuodattimen lisäksi Mini Sigma sarjan suodattimissa on myös karkeampi esisuodatin.
Mini Sigma suodattimien toimintaa ohjaa Amiadin innovatiivinen ADI-P ohjauskeskus, johon käyttäjä pystyy kytkeytymään Bluetooth-yhteydellä mobiiliapplikaation kautta. Mobiiliapplikaation avulla käyttäjä voi tarkkailla suodattimen toimintaa, saada tietoa hälytyksistä sekä selata suorituskykyraportteja.
Mini Sigma soveltuu erityisen hyvin kohteisiin, joissa suodattimen pitää toimia luotettavasti ja itsenäisesti. Tyypillisiä käyttökohteita ovat esimerkiksi kasteluveden suodatus kasvihuoneissa sekä erilaiset teollisuuden suodatuskohteet kuten jäähdytysvesien tai teknisen veden suodatus.
Edut
- edullinen
- modulaarinen rakenne mahdollistaa joustavan asennuksen
- kestävä rakenne
- helppo huollettavuus
- innovatiivinen ADI-P ohjauskeskus
Tekniset tiedot
- virtaamat max. 80 m3/h
- suodatusasteet: 80-500 µm
- yhdekoot DN50 – DN100
Videot
Tomi Pekkarinen
Myyntipäällikkö, Länsi-Suomi
Puhelin 010 417 4532
Satu Mäkelä
Tuotepäällikkö
Prosessilaitteet
Länsi-Suomi
Puhelin 010 417 4538
Jarno Tolvanen
Aluemyyntipäällikkö
Itä-Suomi
Puhelin 010 417 4556
Ilpo Puustinen
Myyntipäällikkö
Itä-Suomi
Puhelin 010 417 4441
Mika Laihonen
Myyntipäällikkö
Vedenkäsittely
Projektit
Puhelin 010 417 4549
Janne Hakanen
Aluemyyntipäällikkö
KAM- ja projektit
Puhelin 010 417 4576